Míň piva, víc lásky

Suchej únor jsem dala levou zadní. Asi i proto, že jsem deset dní ležela s chřipkou a další dva týdny byla tak zesláblá, že mě vyčerpávalo vyjít i pět pater k nám do bytu. Na hospodu nebyla energie ani chuť. Ale co teď, když se mi vrací síla?

DSC_0163

Uvědomila jsem si, že často piju automaticky. V hospodě si bez přemýšlení objednám pivo, s holkama zajdu na skleničku prostě ze zvyku. Taky víc piju tam, kde se nudím. Asi aby se po pár skleničkách dostavilo příjemný opojení a zábava, která tam na suchu chybí.

To mi začalo připadat divný. Proč tam teda vůbec sedím, když mě to tolik netankuje? Proč se nezvednu a nejdu dělat něco, co mě bude bavit? Vážně mi má hladinka určovat náladu?

O co míň alkoholu, o to víc lásky. Lidi o sobě často mluví hnusně, když se jim něco nepovede, nadávají si. Vždycky mi přeběhne mráz po zádech, je mi to nepříjemný. Někdy se sami k sobě chováme fakt zle, jsme na sebe přísní, kritičtí, máme vysoký nároky a viníme se za kraviny.

Přitom kdo by nás měl mít radši než my sami? Dopřávat si, rozmazlovat se, hýčkat se? Užívat si, být k sobě trpěliví a laskaví?

S čistou hlavou se obracím do sebe, dělám, co mě těší, dopřávám si. Starám se o svoje blaho, protože mi na sobě záleží.

Sebeláskou a přijetím to totiž všechno začíná. Je to opak destrukce, opak opíjení se. Je to vnitřní spokojenost, kterou nemusím posilnit panákem. Láska, která se nedá nalít do skleničky, ale zaplaví tělo hřejivým pocitem.

Možná, kdybychom se měli víc rádi takoví, jací jsme, pečovali o svoji vnitřní pohodu, vnímali, co potřebujeme a uvědomovali si sebe sama, tak by ve finále klesla i spotřeba alkoholu. Já jsem za střízliva vyrovnanější, klidnější, nemám kocovinu, tělu je dobře a taky ušetřím. A tak budu ještě nějaký čas hospodu míjet, anebo si dám limonádu. Míň piva a víc lásky i vám!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s