Cesta, na kterou potřebuješ pevný boty

Vztah je nahlížet spolu do mapy. Mít společnej cíl. Důvěřovat si. Dávat druhýmu prostor. Shodnout se na věcech, který jsou důležitý a vzájemně tolerovat rozdíly, který tak podstatný nejsou.

Vztah je znát svůj vnitřní kompas. Mít to v sobě srovnaný. Vědět, co chci. Nemít očekávání, že to druhej chce automaticky taky. Bejt ochotnej pracovat sám na sobě. Komunikovat. Neházet na druhýho hned vinu. Mít odvahu hledat. Odpouštět. Jak druhýmu, tak sobě.

Vztah je stát někdy na rozcestí a nevědět, kudy se vydat. Vztah jsou chyby, hádky, usmíření. Krize, těžký chvíle, zkoušky. Zbrklý zkratky. Ztrácení se. Vztah je umět se vrátit. Poučit se. Posunout se vpřed. Jít dál.

Vztah je putovat zvesela. Mít smysl pro humor a radost z maličkostí. Říkat si hezký věci. Škádlit se. Smát se. Těšit se na sebe. Svěřovat se. Podporovat. Nechodit jen přes vyšlapaný cesty, ale zkoušet produpat vlastní. Objevovat. Chovat se bláznivě. Milovat se.

Vztah je cesta, na kterou potřebuješ pevný boty, který se nerozervou po strmým výšlapu. S Františkem už jsme nějaký ty hory slezli. Došli jsme k velkýmu rozhodnutí a udělali další krok. Zasnoubili jsme se a budeme se brát. Půjdeme bok po boku až do konce.

DSC_0607

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s