Mihotaje

Půllitry otočené hlavou dolů, mýdlová bublina, roj včel se přilepil na auto. Chci do přírody. Sednout si k oleandru a pozorovat čmeláky, jak se ztrácejí v květech. Nastavují chlupatá tělíčka slunci. Nebe potažené krémovými mraky. Snad nechytnu klíště.

V Praze na Václaváku na demonstraci. Protestujeme proti Babišovi. Povinnost. Dítě se houpe tátovi na ramenou. Dvě holky osídlily střechu telefonní budky. Zase potkávám rodiče. Máma si v práci nestihla vyrobit transparent. Chlapík vedle mě nemá boty a křičí fuuj.

Krmím Juliuse cvrčkama. Chytá je rychle. Přežvykuje. Hmyzovi se ještě hýbou nohy. Julius se přitáhne na větev. Změní se v barvu listí. Ohlídne se na mě. Do mýho terárka.

Sedíme v kanceláři bez vzduchu. Auta křižují náš život. Chtěla bych být pěnou přilepenou ke stéblu ovsa. Vyprahlou hlínou. Slimákem, kterého poutník sundavá po ránu ze sandálu. Chtěla bych být vším tím, co nemá zastání. Nevděčná práce. Zaleju usychající kytky. Macešky napadly mšice. Po stěně pokoje nám kvetou mihotaje.

20180604_203641

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s