K němu

V domě, kam jsem se přestěhovala, má v přízemí ordinaci psychiatr. Večer se odtamtud linou tóny klavíru. Šla jsem jednou z vinárny, zastavila se a poslouchala. Připadalo mi, jako bych dělala něco zakázaného, takhle tu špehovat za dveřmi. Snad mě nikdo nenačape. Na chodbě zhaslo světlo. Bylo to krásně teskné, jen tak jsem se opírala o zábradlí a nechala se unášet hudbou. V prvním patře náhle někdo otevřel dveře. Rozsvítilo se, ozvaly se kroky. Vyrazila jsem rychle nahoru po schodech jako by nic. Nechtěla jsem, aby mě takhle někdo nachytal.

Krátké momenty okouzlení. Chvíle, kdy mě něco omámí, zaujme, nechávám se oslovit, unést. Zvuk. Obraz. Krajina. Slova. Doteky. Vůně dřeva. Zvědavá, odhodlaná. Vstupuji hlouběji, nořím se, poznávám, objevuji. Zkoumám propojení se světem kolem, s životem uvnitř. Toužím po něčem vyšším. Hlubším. Odcházím do lesa. Pouštím se.

Jsem strom a větvemi tančím ve hvozdech, nohy jsou kořeny zapuštěné do vlhké hlíny. Jak je mi krásně. Jsem vzduch a mraky a nebe, jsem mech, kůra, lepkavá smůla vytékající z pokácených kmenů. Házím šišky do potoka, hraju si s kameny ve vodě, ulehám do slámy. Jsem všude v krajině a krajina je ve mně, každý pohyb je příjemný jako protažení medvěda po zimním spánku, vrnění kocoura. Rozvlnění rukou, vlnky na hladině, nádech, vítr v poli. Uvnitř mě je mír a hluboká ozvěna něčeho pradávného, věčného, doprovázejícího. Klidný a majestátní oltář v mojí hrudi. Zavřu oči a hledím přímo na něj – mistra, průvodce, ochranitele. Nekáže, nerozmlouvá, nemluví. Drží mě a zvedá při pádech na kolena. Vede mě,  střeží. Důvěřuju mu. Důvěřuju sobě. Jsem klidná a celá jako z medu, vím, co mám udělat, kde být. Stačí jen dýchat se zavřenýma očima, o nic neusilovat. Vše přijde samo. Trpělivost a ticho rozpouští myšlenky, které mě svádějí z cesty. Hluboké probuzení do věčného ticha. Meditace. Stačí mě jen něžně nasměrovat, když se ztrácím. A objevím toho nejvyššího. Poslouchám a už nikdy se s ním nechci rozpojit. Plně se mu odevzdávám. A rozkvétám do jeho náruče.

P1340313

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s