Stěhování

Blíží se stěhování z mého princeznovského pokojíčku do nového království. S každým takovým přesunem se pojí mnoho vzpomínek.

Před několika lety jsem bydlela na Žižkově s bývalým přítelem, odtamtud to byl nejtěžší odchod v životě. Nastěhovala jsem se tam pomalu, chtěli jsme spolu být víc a víc. Odstěhovala jsem se rychle, jak nejrychleji to šlo. Myslím, že druhý den po tom, co zemřel. Nejhorší bylo do toho bytu přijít a vidět, že byl ještě před pár dny na nákupu. V ledničce jídlo, v košíku čokoláda, sušenky. Když jsem tohle uviděla, začala jsem brečet a myslela jsem, že tam nevydržím ani minutu. Pak jsem se ale oklepala a začala řešit praktické věci. Sbalila jsem si oblečení, knížky, věci do školy. Přišli jeho kamarádi a já jim každému něco dala – jeho nejlepší kamarádce květinu, o kterou jsem věděla, že bych se sama nedokázala starat. Nechala bych jí asi uschnout, pořád by mi ho připomínala. Jeho kamarádovi knížky. Já si taky pár knih nechala. Myslela jsem si, že si je jednou přečtu, ale nikdy jsem to neudělala a troufám si říct, že už je ani nikdy neotevřu. Pak přišla jeho máma a hledala košili. Našla ji zmuchlanou na dně koše na oblečení a vynadala mi, že není vyžehlená. Chudák, musel na kremaci pomuchlanej.

Teď je stěhování radostnější. Nikdo neumřel, hurá! Teď se teprve bude žít! Vyhazuju tisíc věcí. Sešity ze školy, papíry, bloky. Oblečení, co nenosím. Zbavuju se všechno nepotřebného i tíživých vzpomínek. Zase jedna etapa za mnou. Když jsem se nastěhovala, svazovaly mě strašlivé úzkosti a trpěla jsem velkým strachem ze samoty. Bylo to moc těžké a bála jsem se, že už se to nikdy nezmění. Neuměla jsem si tenkrát už ani představit, že mě ještě někdy čeká lehčí, jednodušší období. A přece nastalo. Jsem za to moc ráda. Žiju obyčejný, klidný život. Raduju se. Jsem vděčná za to, že jsme všichni zdraví a máme se dobře. Nic víc není třeba. Už se nemůžu dočkat, až tady za sebou zavřu dveře a vydám se vstříc dalšímu životnímu příběhu, který právě začíná.

P1330639

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s