Poníci, svetr a hospoda

Snažíme se s kolegama vymyslet vtipný hlášky, který necháme natisknout do diáře na příští rok. Skončí to tak, že znuděně civíme z okna, bavíme se o sebevraždách v Japonsku, eutanazii a kocovinách. Do humoru se zkrátka nelze nutit. I když už jste takhle blízko…

V neděli mě napadne zajít do cukrárny, kde jsme ještě nebyli. Nakonec dostanu chuť na pivo, tak usedneme ke stolu ve Ztracenym ráji, kde jsme pomalu štamgasti. Někdy člověk prostě nemá náladu na novoty. To si říkám pokaždý, když jdu do tý stejný hospody. Stejně tak mám tisíc hadrů a nejradši nosim dvě tři trička, vyšisovaný černý kalhoty, který maj s černou už málo společnýho a děravej svetr. Oblíbený kousky nic nepředčí. Jsou pohodlný. Tak co.

Chceme s Aničkou vidět dokument Máma z basy, něco se dozvědět o životě těch méně šťastných kolem nás. Soucítit. Rozčílit se. Debatovat. Nakonec nad tim mávnem rukou a začnem hledat, kdy dávaj My Little Pony. To je to pozitivní a barevný, co to v tomhle šedivym ukňouranym podzimu potřebuju vidět! Na diskuze bude čas příště.

Přichází totiž temný období. A s ním utahanost, sklíčenost, trudnomyslnost a rýma, brblání, že je kosa a co budeme sakra dělat, až přijde zima, když už teď nosíme všechno teplý oblečení, co máme, to nezvládnem, proč je v pět už tma a prší a na horách sněží? Nejtepleji nám bude v tramvaji, a tak se přistihneme, že z ní ani nechceme vystoupit. Jsme mrzutý jak kočky, co je vyhodili z vyhřátýho pelechu ven na mráz. Kdo by nebyl?

Jsem nachlazená, tak si postěžuju v naší rodinný Whatsapp skupině. Matka mě polituje a napíše, ať piju čaj s medem, bratr pošle fotku Zemana a poradí, ať si dám rum a cígo. Přístupy jsou různý. Cíl jedinej – mít se dobře. K tomu ať nám po celý tohle roční období (a nejen) dopomůžou růžový poníci, vytahanej svetr nebo oblíbená hospoda. A podle libosti třeba i ten rum.

P1300010

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s