Chvála lenosti

Večer po práci si doma oblíknu tepláky a mikinu, mám chuť na chipsy a víno, ale ani jedno tu nemám. Jsem líná jít do večerky. Kterou mám za rohem. Tak deset kroků. Prostě daleko. Tak si aspoň ukrojim patičku chleba. Z nudy projíždim Facebook. Nic novýho. U lidí, který možná znám, mi naskočí můj zubař. Rozkliknu jeho profil. Projíždim novinky v oblasti dentální hygieny. Dívám se na jeho fotky. A pak se zarazim. Opravdu v pátek večer nemám nic jinýho na práci než stalkovat svýho padesátiletýho zubaře?

Pravdou ale je, že nemám. Jsem unavená. No tak ne, to je trochu blbost, nemám pomalu z čeho, když celej sedim v kanclu na zadku. Tak jsem znuděná. Jo, to je lepší. Nic se mi nechce. Možná bych ocenila nějakej film, ale jsem líná si ho stáhnout. Natož hledat. Moc práce. A tak nakonec už po čtvrtý koukám na to, co mám na disku. Dítě Bridget Jonesové. Když to řeknu kámošce, reakcí je nevěřícnej smích. Nechápu proč.

Flákání si dopřávám se všim všudy. Zapnu topení, protože je mi zima. Za chvíli začne bejt v pokoji pomalu na plavky. Odmítám vstát a jít otočit kohoutkem. Ležim na posteli a volám: „Ztlumte to někdo.“ Což je trochu zbytečný, protože jsem doma sama. Až když se byt začne podobat sauně, vstanu. Nezapomenu si ale povzdychnout, jak to mám těžký.

P1260525

Občas potřebuju nic nedělat. Mručet. Dělat ksichty na koš, kterej potřebuje vynést. Bejt zahrabaná v posteli a výstražně hlásit: „Nikdo mě nikam nedostane.“ I když se o to ani nikdo nepokouší. Tak mi je dobře. Trochu přeháním. Trochu hraju. Trochu se sama sobě směju. Nepodávám zrovna výkony hodný chvály a obdivu. Ale nakonec v tý mrzutosti vždycky začnu bejt spokojená. To by se koneckonců pochválit mělo. A protože to nikdo jinej neudělá, tak se za to neopomenu hrdě poplácat po rameni.

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s