Ohlížet se? Vůbec!

Do nového roku jsem vstoupila jako exot. Na statku plném opilých lidí jediná střízlivá. Myslím, že to dost vypovídá o celém roku. Tragikomedie. Hlavní hrdinka sefotos neustále hroutí z tíživé minulosti, aby pak konečně pochopila, že nejlepší je obrnit se zdravou dávkou ironie a nadsázky, hledět vpřed a z ničeho se zbytečně nepodělat.

Jo. Chtěla jsem napsat dojemné zamyšlení nad uplynulým rokem. Jak jsem byla ztracená, zničená, zoufalá, neschopná života bla bla. Často jsem se potácela na dně, bylo to šíleně náročné období. Ale řekla jsem si ne! Nebudu se ohlížet. Nebudu otvírat staré deníky ( a že jsem toho napsala za uplynulý rok fakt hodně!), nebudu vzdychat nad tím, jak ubíjející to bylo. Kdo to snad měl kdy jednoduché? Lítost nikdy nikomu nepomohla. Holt jsem se s tím, co mi život přinesl, nějak poprala, udělala tisíc chyb, ale jak říká Bridget Jonesová, hurá na ně zapomenout a udělat chyby nové!

Nebudu si taky dávat žádná předsevzetí. K čemu to proboha? Abych se pak cítila trapně, že jsem nic z toho nedodržela? Já jsem spokojená i bez toho, aniž bych musela s něčím přestávat nebo začínat. S tím na mě nechoďte. Radši žít tak jak to jde, den za dnem, prostě jít, moc nic nehrotit a z ničeho se příliš nehroutit. Pokud je to aspoň trochu možné.

Chtěla bych vám všem popřát do nového roku něco povzbudivého. Ale těžko říct co. Asi ať je příští rok takový, jaký stejně nebude. A ať nad tím pak příliš nepláčeme. Kdo kdy řekl, že má být život pohádka? Realita je holt občas trochu jiná, než jakou si jí vysníme. Já bych třeba teď chtěla být překrásně odpočatá po svátcích a duševně obohacená. Místo toho jsem v nervu a řeším, z čeho zaplatím příští nájem. Do toho doháním spánkový deficit ze Silvestra, kde jsem si nelokla ani kapku šampáňa (důvodem jsou antibiotika, žádné osvícené přenastavení mysli, chraň bůh!), a když jsem chtěla dát článek na blog na lidovkách, zjistila jsem, že ho zrušili. Ale proč si nad tím zbytečně zoufat? Hledám si přivýdělek, zakládám nový, hezčí blog a brzo si otevřu láhev nějakého toho vína. Těším se na budoucnost. Vím, že mě toho čeká mnoho dobrého. Co bylo, nechávám s úlevou za sebou. Takže vzhůru do boje a nebuďte na sebe příliš přísní, to k ničemu nevede. Šťastný rok 2017!

A tady pár snímků ze silvestrovské procházky:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s